Moda ślubna dla mężczyzn

Garnitury ślubne marki Wilvorst

 

W firmie Wilvorst produkcja wysoko gatunkowej mody ślubnej dla mężczyzn rozpoczęła się w 1916 roku. Dzisiejsi projektanci i krawcy marki wykorzystują nowoczesne techniki, jednak we wszystkich działaniach bazują na ponad stu letnim doświadczeniu swoich poprzedników. To gwarantuje unikalność i wysoką jakość garniturów ślubnych Wilvorst.

 

Warto wspomnieć, że ta niemiecka firma swoje pierwsze kroki stawiała w Polsce, a dokładnie w Szczecinie. Nazwa składa się z trzech pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela oraz dwóch pierwszych liter niemieckiej nazwy miasta – Wilhelm Vordemfelde Stettin.

 

 Kilka wskazówek dotyczących wyboru garnituru ślubnego

 

Nie tylko wybór sukni ślubnej jest trudny. Dobór stroju dla Pana Młodego to też wyzwanie.

 

Jeśli jesteście zwolennikami uniwersalizmu najlepiej wybrać model klasyczny, w kolorze granatowym lub szarym. Taki garnitur sprawdzi się później na inne ważne uroczystości, a nawet do pracy. Trzeba jednak zwrócić uwagę na obecność tzw. biletówki, czyli małej kieszonki dekoracyjnej – obniża ona stopień formalności stroju, a w końcu ślub to bardzo ważne wydarzenie.

 

Dobrze dobrane spodnie to podstawa świetnego wyglądu i samopoczucia podczas uroczystości. Najważniejsze jest, by tworzyły one gładką i prostą linię, bez żadnych załamań czy fałd. Ze względu na trzy rodzaje nogawek istnieją trzy uniwersalne zasady, które pozwolą na odpowiedni wybór spodni w krótkim czasie:

 

  • Szerokie nogawki o wymiarach 24-26 cm powinny zakrywać wiązanie buta i sięgać do obcasa.
  • Nogawki klasyczne o szerokości 20-22 cm powinny opierać się lekko na bucie i sięgać maksymalnie do połowy cholewki.
  • Nogawki wąskie, czyli tzw. slim o szerokości 16-19 cm powinny delikatnie sięgać do krawędzi cholewki buta.

 

W marynarce ważna jest jej długość całkowita i długość rękawów. Ogólnie przyjęta zasada mówi, że rękaw marynarki ma sięgać do początku kciuka (patrząc oczywiście od strony nadgarstka). Może być jednak odrobinę krótsza, jeśli chcecie wyeksponować mankiet koszuli. W przypadku długości całkowitej tzw. szlice, czyli tylne cięcia marynarki nie powinny się rozchodzić i od siebie odstawać – w przeciwnym razie będzie to oznaczało, że marynarka jest za mała.

 

Zapraszamy do poznania oferty mody ślubnej od marki Wilvorst dostępnej w salonach Igar. Z nami wybór idealnego garnituru ślubnego to sama przyjemność!