Suknia ślubna – jak wybrać idealną?

Poradnik Panny Młodej

 

 

Zakup sukni ślubnej to wydarzenie bardzo ważne dla przyszłej panny młodej, ale również dla jej rodziny i najbliższych, którzy często służą pomocą i opinią. Decyzja o wyborze tej jedynej sukni jest bardzo ważna i… bardzo trudna.

 

580b642abd194e5555891f38112cfddb

 

Oto 8 prostych kroków, które ułatwią znalezienie wymarzonej sukni ślubnej

 

 

1. Suknia powinna ubrać, a nie przebrać. Odpowiednio dopasowana musi podkreślać zalety sylwetki panny młodej, jednocześnie skrywając jej mankamenty.

2. Często zdarza się tak, że upatrzony wcześniej model sukni nie będzie leżał na Tobie dobrze, albo będziesz czuć się w nim niekomfortowo. Nie przejmuj się – to normalne. W końcu każda kobieta jest inna. Dlatego ważne jest odwiedzenie profesjonalnego salonu sukien ślubnych, w którym pomogą Ci specjaliści.

3. Mierzenie to podstawa, jednak nie zabieraj do przymierzalni zbyt wielu sukni. Zrobisz sobie tylko niepotrzebny mętlik w głowie. Najlepszy przepis na szybkie znalezienie odpowiedniej kreacji to kierowanie się swoim gustem i jednoczesne branie pod uwagę rad obsługujących w salonie specjalistów. Oni skutecznie rozwieją Twoje wątpliwości.  

4. Warto odwiedzić salon sukien ślubnych z bliską osobą, na której szczerość można liczyć. Przyjaciółka, mama czy siostra znają Twój gust i pomogą znaleźć na wieszakach salonu coś, co mogłabyś przeoczyć.

5. Korzystaj z porad specjalistów i zadawaj dużo pytań. W specjalistycznych salonach uzyskasz poradę także na temat dodatków ślubnych, bukietu czy fryzury, co będzie idealnym dopełnieniem Twojego wyglądu. Ludzie pracujący w salonach sukien ślubnych mają dużą wiedzę i doświadczenie, któremu możesz zaufać – w końcu zadowolona klientka to dobra renoma firmy.

6. Suknia powinna podkreślać indywidualne cechy klientki, np. poprzez oryginalny krój, kolor czy dodatki. Na szczęście dziś wiele salonów oferuje szycie sukni ślubnej na miarę. Dzięki temu będziesz miała jedyną i niepowtarzalną suknię według Twojego pomysłu. Jednak praca ze stylistą jest długa i wymagająca – trzeba stale i dobrze się komunikować na każdym etapie tworzenia sukni, ponieważ niezrozumienie pewnych intencji klientki może skutkować katastrofą.

7. Poszukiwania sukni należy rozpocząć najpóźniej na trzy miesiące przed uroczystością. Termin realizacji zamówienia najczęściej waha się w granicach od dwóch do czterech miesięcy. Przed ostatecznym odebraniem sukni czasem potrzebne są niewielkie korekty, a to dodatkowo wydłuża czas oczekiwania.

8. Warto wziąć pod uwagę detale wyglądu Pana Młodego – kolor garnituru ślubnego, jego wzrost, karnację. Najlepiej stworzyć taką kompozycję pary młodej, aby ich wspólny obraz nawzajem się uzupełniał.

 

 

Na podstawie artykułu Grażyny Skudlarskiej (Moda na ślub)